Diecezjalne Studium Organistowskie

im. Prof. Andrzeja Cwojdzińskiego.

Diecezjalne Studium Organistowskie im. Prof. Andrzeja Cwojdzińskiego w Koszalinie zostało powołane do istnienia w 2022 r. przez Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Dwuletnie Studium przygotowuje do podjęcia pracy w zawodzie organisty liturgicznego. Z trzyletniej oferty mogą skorzystać osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z muzyką ( teoria i praktyka). Osoby pozytywnie ocenione na egzaminie wstępnym rozpoczną swoją przygodę z Królem instrumentów, którym są organy piszczałkowe. Studenci będą mieli dostęp do wszystkich materiałów nutowych.

Wymagania dla kandydatów

Wiek od 16 lat.

Mile widziane posiadanie rzeczywistych uzdolnień muzycznych, znajomość nut, czytanie nut w kluczu wiolinowym i basowym, jednak to nie problem, ponieważ na kursie zerowym

Opłaty

Egzamin wstępny: bezpłatny.

Nauka: 1 000 zł/semestr ( kwota przewidywana). Wszystkie egzaminy w toku nauki zdawane w terminie: bezpłatne, poza egzaminami warunkowymi.

Zagadnienia programowe:

propedeutyka chorału gregoriańskiego
znajomość ordinarium i proprium, umiejętność ich grania
trafianie w odpowiednią tonację …

Egzamin

Na egzaminie mogą się pojawić następujące zadania:
powtórzyć (zaśpiewać) melodię, powtórzyć (wyklaskać) rytm
zagrać a vista melodię z podanych nut

    ZAPISZ SIĘ DO SZKOŁY

    Z trzyletniej oferty mogą skorzystać osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z muzyką ( teoria i praktyka). Osoby pozytywnie ocenione na egzaminie wstępnym rozpoczną swoją przygodę z Królem instrumentów, którym są organy piszczałkowe. Studenci będą mieli dostęp do wszystkich materiałów nutowych.